درمان دردهای انقباضی شکم با گیاه خلال دندان

345

معرفی گیاه خلال دندان:

خلال دندان گیاهی است قوی و مستحکم با ارتفاع حدود یک متر و عمر آن یکساله و یا دوساله می باشد. برگ های قسمت های پایین آن به صورت شانه ای و دیگر برگ ها به صورت دو یا سه بار شانه ای می باشند. همه برگ های آن دارای لوب های نخی شکل و باریک هستند.

گل های آن به صورت چتری بوده که در زمان گلدهی بیشتر می شود. در هنگام میوه دهی چترهای آن افراشته و به صورت سخت و ضخیم می شود. از میوه این گیاه به عنوان مصارف دارویی استفاده می شود.

محل رویش خلال دندان:

این گیاه بیشتر در مناطق مکزیک، شیلی، مدیترانه، ایالات متحده ، آرژانتین و در کشور ایران در استان های گیلان و خوزستان یافت می شود.

گیاه خلال دندان مانند علف در دشت ها و زمین ها دیده می شود. با پایین آمدن دمای هوا به زیر صفر امکان سرمازدگی این گیاه وجود دارد.

ترکیبات خلال دندان:

ترکیبات این گیاه شامل پیرانوکومارین ها به ویژه ویزنادین و سامیدین، فورکرومون ها، فلاونوییدها شامل کوئرستین، ایزوهامنتین، روغن فرار و روغن ثابت است.

گیاه خلال دندان

خواص درمانی خلال دندان:

برای درمان آنژین صدری، نارسایی قلب، هایپرتونی، تاکی کاردی پاروکسیزمال، اکستراسیستول ها، آسم، سیاه سرفه  از این گیاه استفاده می شود.

گیاه خلال دندان خاصیت شل کنندگی عضلات را دارد. به همین جهت اثر خوبی برای دردهای انقباضی شکم دارد و آن را بهبود می دهد.

مقدار مصرف:

به طور میانگین روزانه مقدار 20 گرم از این گیاه را می توان استفاده نمود اما در مصرف آن نباید زیاده روی کرد زیرا ممکن است باعث یرقان برگشت پذیر شود که این موضوع به ندرت اتفاق می افتد.

مصرف این گیاه در دراز مدت ممکن است باعث بروز تهوع، سرگیجه، سردرد، کم اشتهایی و اختلال در خواب شود.

اینستاگرام:
از طریق لینک زیر ما را در اینستاگرام دنبال کنید:

مرجع گیاهان دارویی در اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید