پیاز کوهی و خواص درمانی آن

1321

معرفی پیاز کوهی:

گیاهی است به ارتفاع 15 تا 30 سانتی متر که برگ های متعدد فراشته و متراکم دارد. غلاف برگ ها پیازهای مستطیلی دارد. پوست پیاز نازک و سفید است و هنگامی که گیاه به طور کامل می رسد، می ریزد. ساقه این گیاه دایره ای شکل و صاف می باشد. برگهای آن توخالی و گرد می باشد و رنگ آن خاکستری و یا سبز متمایل به خاکستری است. گل های این گیاه دارای گلچه های زیادی است . و به رنگ سفید یا قرمز می باشد. تراکم گلها زیاد است و به صورت گرد و فاقد پیازچه می باشد. قطعات گلپوش به صورت نوک تیز و سرنیزه ای و به رنگهای آبی، سفید و زرد می باشد. پرچم ها کوتاه تر از گلپوش هستند و گلپوش ها همانند یک بادکنک دور کپسول را احاطه کردند. از بخش های هوایی این گیاه برای مصرف دارویی استفاده می شود.

محل رویش پیاز کوهی:

این گیاه بیشتر در مناطق آمریکای شمالی و اروپا به صورت خودرو یافت می شود و در تمام مناطق دیگر جهان به صورت کاشته شده وجود دارد. در ایران، بیشتر در آذربایجان و تهران وجود دارد.

برای استفاده دارویی از این گیاه، می بایست آن را قبل از گلدهی برداشت نمود.

از این گیاه می توان به صورت تازه، خشک شده و یا خرد شده استفاده نمود.

ترکیبات پیاز کوهی:

ترکیبات پیاز کوهی شامل ترکیبات کونژوگه با گاما – گلوتامیل، انواع آلیین ها به ویژه متیل آلیین و پنتیل آلیین و روغن های فرار.

این گیاه گرم و خشک است

خواص درمانی پیاز کوهی:

به دلیل روغن های فرار و ترکیبات غیر فرار پیوندهای گوگردی، این گیاه اثر ضد کرم و انگل دارد به همین منظور برای دفع کرم ها و انگل های روده از این گیاه استفاده می شود.

این گیاه همچنین ضد سرطان، اشتها آور، محافظت کننده بدن در برابر بیماری‌های واگیردار، ضد کم خونی، پیشگیری از سرماخوردگی، درمان برونشیت، درمان اسهال‌های خونی و سیاه سرفه نیز مفید می‌باشد.

در مصرف خارجی به صورت ضماد التیام‌بخش بعضی از بیماری‌های پوستی است.

نحوه مصرف:

این گیاه به صورت خام و در بیشتر موارد به عنوان چاشنی غذاها استفاده می شود.

اینستاگرام:
از طریق لینک زیر ما را در اینستاگرام دنبال کنید:

مرجع گیاهان دارویی در اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید