پیاز کوهی و خواص درمانی آن

0
1046

معرفی پیاز کوهی:

گیاهی است به ارتفاع 15 تا 30 سانتی متر که برگ های متعدد فراشته و متراکم دارد. غلاف برگ ها پیازهای مستطیلی دارد. پوست پیاز نازک و سفید است و هنگامی که گیاه به طور کامل می رسد، می ریزد. ساقه این گیاه دایره ای شکل و صاف می باشد. برگهای آن توخالی و گرد می باشد و رنگ آن خاکستری و یا سبز متمایل به خاکستری است. گل های این گیاه دارای گلچه های زیادی است . و به رنگ سفید یا قرمز می باشد. تراکم گلها زیاد است و به صورت گرد و فاقد پیازچه می باشد. قطعات گلپوش به صورت نوک تیز و سرنیزه ای و به رنگهای آبی، سفید و زرد می باشد. پرچم ها کوتاه تر از گلپوش هستند و گلپوش ها همانند یک بادکنک دور کپسول را احاطه کردند. از بخش های هوایی این گیاه برای مصرف دارویی استفاده می شود.

محل رویش پیاز کوهی:

این گیاه بیشتر در مناطق آمریکای شمالی و اروپا به صورت خودرو یافت می شود و در تمام مناطق دیگر جهان به صورت کاشته شده وجود دارد. در ایران، بیشتر در آذربایجان و تهران وجود دارد.

برای استفاده دارویی از این گیاه، می بایست آن را قبل از گلدهی برداشت نمود.

از این گیاه می توان به صورت تازه، خشک شده و یا خرد شده استفاده نمود.

ترکیبات پیاز کوهی:

ترکیبات پیاز کوهی شامل ترکیبات کونژوگه با گاما – گلوتامیل، انواع آلیین ها به ویژه متیل آلیین و پنتیل آلیین و روغن های فرار.

این گیاه گرم و خشک است

خواص درمانی پیاز کوهی:

به دلیل روغن های فرار و ترکیبات غیر فرار پیوندهای گوگردی، این گیاه اثر ضد کرم و انگل دارد به همین منظور برای دفع کرم ها و انگل های روده از این گیاه استفاده می شود.

[su_box title=”مطالب مرتبط:” box_color=”#8000b0″ title_color=”#ffffff”]برای درمان کرم های روده و معده ای می توانید خواص گیاه شنگار را بخوانید.[/su_box]

این گیاه همچنین ضد سرطان، اشتها آور، محافظت کننده بدن در برابر بیماری‌های واگیردار، ضد کم خونی، پیشگیری از سرماخوردگی، درمان برونشیت، درمان اسهال‌های خونی و سیاه سرفه نیز مفید می‌باشد.

در مصرف خارجی به صورت ضماد التیام‌بخش بعضی از بیماری‌های پوستی است.

نحوه مصرف:

این گیاه به صورت خام و در بیشتر موارد به عنوان چاشنی غذاها استفاده می شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید