درمان ناراحتی های عصبی با نراد سفید

172

معرفی نراد سفید:

نراد سفید درختی است که ارتفاع آن از 50 تا 70 متر می رسد که دارای برگ های سوزنی شکل است. انتهای برگ های آن دندانه ای می باشد. تنه این درخت خاکستری می باشد که به مرور زمان پوسته می شود. این درخت در کشورهای منطقه بالکان ، لهستان ، بلغارستان ، رومانی ، آلبانی و یوگسلاوی سابق وجود دارد در کشور ایران نیز به صورت کم کاشته شده است. میوه این درخت به صورت دانه هایی با بال بلند می باشد.

white-fir

خواص درمانی نراد سفید:

در این گیاه از ترکیبات کامفین، آلفا-پینن ، لیمونن، بورنیل استات، سانتن،تری سیکلن و مقادیری از بتا-پینن، بتا-فلاندرنو دلتا-3 کارن نیز موجود دارد که بعنوان خلط آور قوی ، تسکین دردهای عصبی و روماتیسم بکار می رود. لازم به ذکر است برای استفاده از این گیاه با پزشک خود مشورت کنید.

از خواص درمانی دیگر این گیاه می توان به صورت خوراکی برای درمان نزله ناحیه تنفسی و از مصرف خارجی آن برای درمان مشکلات و ناراحتی های عصبی استفاده نمود . همچنین از این گیاه برای درمان کوفتگی، رگ به رگ شدن، کبودشدن زیاد و بعنوان پیشگیری از زخم بستر استفاده نمود .

از فرآورده های درمانی این گیاه که شامل برگ ها، سرشاخه ها و روغن های فرار حاصل از آن می باشد جهت مصارف خوراکی و موضعی استفاده می شود.

موارد منع مصرف:

در صورتی که مبتلا به بیماری هایی مانند آسم برونشی، سیاه سرفه، بیماری انسداد برونش، نباید از این گیاه استفاده کرد. برای استفاده از اسانس این گیاه برای استحمام، باید با مشورت پزشگ صورت گیرد.

در صورت ابتلا به عفونت های حاد مجاری تنفسی، نارسایی قلبی، صدمات گسترده پوستی و بیماری های عفونی به همراه تب، از استنشاق اسانس این گیاه خودداری شود. در صورت استفاده بیش از حد این گیاه، ممکن است به کلیه ها و سیستم عصبی آسیب وارد شود.

اینستاگرام:
از طریق لینک زیر ما را در اینستاگرام دنبال کنید:

مرجع گیاهان دارویی در اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید