معرفی گیاه کلزا

0
76

معرفی کامل گیاه کلزا:

کلزا گیاهی علفی، یک ساله تا دو ساله به ارتفاع تا 1/4 متر است که برگ ها آن به صورت متناوب می باشد. برگ های قسمت پایینی به حالت شانه ای و دمبرگ دار با لوب های حدوداً بزرگ و کمی کرک دار می باشند. برگ های قسمت میانی و بالایی بدون دمبرگ بوده و بدون کرک است. ساقه های بزرگ تر آن به صورت منشعب است. و ریشه دوکی شکل و نازک دارد.

گل های این گیاه به صورت خوشه می باشد. هر گل دارای چهار کاسبرگ افراشته و گسترده، چهار گل برگ زرد به طول ۱۱ تا ۱۴ میلی متر، که حدود دو برابر طول کاسبرگ ها می باشد. دو پرچم کوتاه و چهار پرچم بلند دارد. تخمدان های فوقانی گیاه مذکور دارای چهار پرچم به هم پیوسته است. میوه خورجین، به طول 4/5 تا ۱۱ سانتی متر، شکوفا، دارای دو کفه، یک دیواره میانی و ۲۰ تا ۴۰ دانه می باشد. دانه های گیاه کروی شکل هستند.

روش استخراج روغن دانه این گیاه  به این صورت است که با استفاده از روش فشردن در سرما روغن دانه ها استخراج شده و بعد آن را تصفیه می کنند.

عکس گیاه کلزا

محل رویش گیاه کلزا:

این گیاه در کشورهای اروپا، شمال آفریقا و ایالات متحده و ایران رویش دارد.

در استان های مازندران، سیستان و بلوچستان بیشتر یافت می شود.

ترکیبات گیاه کلزا:

روغن های  ثابت که شامل اولئیک اسید، لینولئیک اسید و نیز مقادیری پالمیتیک اسید، استئاریک اسید، ایکوزانوییک اسید و بهنیک اسید می باشد.

همچنین این گیاه دارای استرول ها شامل: بتا – سیتوسترول، کامپسترول و براسیکاسترول که تا حدی استری شده اند، می باشد

مصارف کلزا:

از روغن این گیاه برای تهیه ضمادها و پمادها استفاده می شود.

عوارض جانبی و هشدارها:

 تاکنون هیچگونه عارضه جانبی مضر و خطرناک ناشی از مصرف صحیح  مقادیر درمانی روغن گیاه مزبور که واجد مقادیر کمی اروسیک اسید می باشد، شناسایی نشده است.

روغن حاصل از این گیاه در صورتی که به مقادیر زیاد و طی مدت طولانی مصرف شود سمیت قلبی دارد.

روش نگهداری:

روغن حاصل از این گیاه را می بایست در ظروف سربسته تیره نگهداری کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید