معرفی کامل گیاه مرزه – خواص درمانی

87

معرفی کامل گیاه مرزه:

مرزه، گیاهی است علفی به ارتفاع ۳۰ تا ۴۵ سانتی متر، با ساقه های افراشته، بسیار منشعب و پوشیده از کرک های کوتاه می باشد. برگ ها متقابل -متلاقی، به طول تا ۳ سانتی متر، سرنیزه ای با حاشیه کامل و دمبرگ کوتاه هستند. برگ ها نسبتاً ضخیم با حاشیه های مژه دار در هر دو سطح می باشند. گل ها ۲ لبی سوسنی یا سفید رنگ بوده، که درون چرخه های کاذب محوری با ۵ گل قرار دارند. کاسه گل لوله ای استکانی، منظم و باد دندانه است. جام گل فاقد حلقه مو می باشد. لب بالایی مستقیم و در رأس فرو رفته و لب پایینی ۳ لوبی و در محل دهانه لوله دارای لکه های قرمز رنگ است.  گیاه دارای بوی ادویه مانند و مزه ادویه مانند فلفل است.

از گیاه گل دار تازه یا خشک شده برای مصارف دارویی استفاده می شود.

محل رویش گیاه مرزه:

این گیاه بومی جنوب اروپا و شمال آفریقاست و به صورت وسیعی در سایر مناطق از جمله ایران کاشته می شود.

نام های دیگر:  Bean Herb, Garden Savory , Savory , Winter Savory

ترکیبات گیاه مرزه:

ترکیبات این گیاه شامل روغن فرار عمدتاً شامل کارواکرول (۳۰ درصد)، پاراسیمن ۲۰ تا ۳۰ درصد)، بتاترپینن، بتا-کاریوفیلین و تیمول مشتقات کافئیک اسید شامل رزمارینیک اسید و کلروژنیک اسید می باشد.

اثرات گیاه مرزه:

تانن موجود در این گیاه موجب بروز اثرات قابض می شود. به علاوه به دلیل وجود سیمول و کارواکرول در روغن فرار آن، گیاه مزبور ضد عفونی کننده می باشد. نوعی عصاره آبی تهیه شده از آن نیز واجد اثرات ضد ویروس است.

خواص درمانی گیاه مرزه:

از این گیاه برای درمان ناراحتی های حاد گوارشی استفاده می شود.

این گیاه در طب سنتی به نام «صعتر فارسی بری» خوانده می شود. طبع آن گرم و خشک در درجه دوم یا اول درجه سوم است.

مرزه، بادشکن و ضد دل پیچه است. هرگاه با سرکه و زیره پخته شده، مایع حاصل مضمضه گردد، در تسکین دندان درد و گلودرد مؤثر می باشد.

جوشانده گیاه مزبور با انجیر در بهبود آسم، سرفه و تنگی نفس سودمند است. و جوشانده آن با کرفس در درمان سنگ های مجاری ادرار و عسر البول مفید می باشد.

عوارض جانبی و هشدارها:

تاکنون هیچ گونه عارضه جانبی ناشی از مصرف بجای مقادیر درمانی گیاه مزبور شناسایی نشده است.

روش مصرف:

این گیاه جهت مصارف خوراکی به عنوان نوعی دم کرده تهیه شده از گیاه آسیاب شده به کار برده می شود. مقدار مصرف روزانه ۳ قاشق چایخوری از گیاه به صورت چای گرم مصرف شود. برای تهیه چای می بایست بدون جوشاندن گیاه آن را مدتی در آب گرم جوش خیساند.

اینستاگرام:
از طریق لینک زیر ما را در اینستاگرام دنبال کنید:

مرجع گیاهان دارویی در اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید