معرفی و خواص گیاه مرهمی – چوبلمه

63

معرفی کامل گیاه مرهمی – چوبلمه:

مرهمی – چوبلمه،  گیاهی چند ساله به ارتفاع ۲۰ تا ۴۰ سانتی متر، با ساقه های زیرزمینی کوتاه، توپر، افقی چند قسمتی که متشکل و پوشیده از فیبرهای ضخیم می باشد. ساقه های زیر زمینی پوشیده از فلس هایی است که از باقیمانده پایه برگ ها روی گردن ساقه های زیرزمینی تشکیل شده و چندین بخش دارد. ساقه معمولا غیر منقسم، افراشته، با شیارهای طولی و تنها دارای یک تا دو برگ بدون دمبرگ است. برگ ها قاعده ای، با دمبرگ بلند، پهنک پنجهای ۵ لوبی با لوبیای ۳ قسمتی هستند، که بخش های جانبی لوبیا، خود در قسمتی و در سطح تحتانی به صورت خاصی براق هستند.

گل آذین گرزن مانند به رنگ سفید یا مایل به قرمز با چترهای کپه مانند شامل ۴ تا ۶ براکته خطی هستند. هر گل دارای کاسه ۵ دندانهای و ۵ گلبرگ است. گلهای نر-ماده در مرکز چترها قرار داشته با ۱۰ تا ۲۰ گل نر احاطه شده اند. میوه فاقد رگه، پوشیده از خارهای ریش دار متراکم، دارای یک خامه بدون کرک، بلند و خمیده به سمت پایین است. نیمه های میوه مشخصأ گنبدی و در محل شیار تخت بوده، تعداد زیادی مجاری روغن دارد. این گیاه کمی شور، تلخ و خشک است.

از بخش های هوایی گل دار تازه و برگ های قاعده ای گیاهان گل دار و خشک شده این گیاه برای مصارف دارویی استفاده می شود.

محل رویش گیاه مرهمی – چوبلمه:

این گیاه در اروپا، ترکیه، قفقاز، غرب سیبری، شمال آفریقا و کوه های مناطق حاره آفریقا و برخی مناطق ایران رویش دارد.

نام های دیگر:  Black Sanicle, Pooriroot , Self – Heal Sanicle , Wood Sanicle

ترکیبات گیاه مرهمی – چوبلمه:

ترکیبات این گیاه شامل ساپونین های تری ترپنی (بیش از ۱۳ درصد) شامل اسیل – سانیکولوزیدها. در و بارینگتوژنول. مشتقات کافئیک اسید از قبیل رزمارینیک اسید و کلروژنیک اسید فلاونوییدها که عمدتاً شامل روتین، ایزو کوئرسیترین و استراگالین هستند.

خواص مرهمی  - چوبلمه

خواص درمانی گیاه مرهمی – چوبلمه:

این گیاه قابض ملایم و خلط آور بوده می باشد.

از این گیاه برای درمان التهاب ملایم غشاهای مخاطی دستگاه تنفسی استفاده می گردد.  مهمترین کاربرد این گیاه در طب، استفاده از آن جهت درمان اسهال است.

عوارض جانبی و هشدارها:

 تاکنون هیچ گونه عارضه جانبی مضر و خطرناک ناشی از مصرف بجای مقادیر درمانی گیاه مزبور شناسایی نشده است.

روش مصرف:

گیاه خرد شده برای تهیه جوشانده و سایر فرآورده های مورد استفاده جهت مصارف خوراکی به کار برده می شود. مقدار متوسط مصرف روزانه این گیاه، ۴ تا ۶ گرم است.

روش نگهداری:

این گیاه را می بایست در ظروف سربسته و دور از نور نگهداری کرد.

اینستاگرام:
از طریق لینک زیر ما را در اینستاگرام دنبال کنید:

مرجع گیاهان دارویی در اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید