علف پابزی در درمان بیماری های روماتیسمی

0
249

معرفی گیاه پابزی:

گیاه پابزی از گیاهان بومی اروپا به غیر از اسپانیا است . این گیاه در غرب آسیا نیز رویش دارد. ساقه های این گیاه افزاشته، گوشه دار، توخالی ، شیاردار و فاقد کرک است. برگ های پایینی دارای 3 برگچه دوتایی و برگ های بالایی 3 برگچه ای هستند. شکل برگچه ها به صورت تخم مرغی می باشد که حاشیه آن دارای دندانه های اره ای – هلالی می باشد.

گل های این گیاه به صورت زینت داده شده در اندازه 50 تا 100 سانتی متری شکل می گیرد. گل ها به صورت نر و ماده بوده و فاقد کاسبرگ هستند. رنگ گلبرگ ها به صورت سفید یا صورتی و به طول 5/1 میلی متر است. میوه آن مستطیلی شکل و به رنگ قهوه ای با رگه های سفید می باشد.

ترکیبات گیاه پابزی:

ترکیبات این گیاه عبارتند از روغن فرار، گلیکوزیدهای فلاونولی که شامل ایزوکوئرسیترین و هیپروزید هستند، مشتقات کافئیک اسید که شامل اسکوربیک اسید و کلروژنیک اسید است.

خواص درمانی پابزی:

برای درمان نقرس و بیماری های روماتیسمی از دمکرده این گیاه استفاده می شود.

برای درمان بواسیر، نقرس، بیماری های روماتیسمی و همچنین بیماری های کلیه و مثانه و ناراحتی های روده می توان گیاه پابزی را به صورت ضماد تهیه و به صورت موضعی از آن استفاده کرد.

[su_box title=”مطالب مرتبط:” box_color=”#8000b0″ title_color=”#ffffff”]پیشنهاد می شود برای درمان بواسیر خواص درمانی شاه بلوط هندی را مطالعه کنید.[/su_box]

روش مصرف پابزی:

مقدار مصرف مشخصی برای این گیاه ارائه نشده است اما بیشتر مصرف به صورت روزانه باشد.

عوارض جانبی و هشدارها:

هنوز هیچگونه عوارض جانبی مضر که بر اثر استفاده صحیح از این گیاه مشاهده نشده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید