سیر گیاهی شفابخش

0
178

معرفی گیاه سیر:

سیر گیاهی است چند ساله به ارتفاع حدود 25 تا 70 سانتی متر که دارای ساقه های افراشته و سخت می باشد. برگهای آن خطی پهن، مسطح و به عرض حدود 4 تا 15 میلیمتر می باشد. لبه برگ ها صاف یا زبر است. پیاز این گیاه ترکیبی از چند پیازچه می باشد که پوسته آن سبز یا سفید می باشد.

گل های این گیاه به صورت چتری بوده که شامل یگ گل منفرد و تعدادی گل کوچکتر یا غنچه که در اطراف خود دارد. گل هایی که به صورت غنچه باقی م مانند دانه تولید نمی کنند. رنگ گلبرگ ها سفید متمایل به سبز و یا قرمز می باشد.

از پیاز کامل تازه یا خشک شده و روغن های فرار سیر به عنوان بخشهای دارویی استفاده می شود.

محل رویش سیر:

این گیاه ابتدا در آسیای مرکزی وجود داشته و سپس به مناظق مدیترانه ای وارد شده است . در حال حاضر در تمام نقاط دنیا به صورت گسترده کشت می شود.

ترکیبات سیر:

آلیین ها ( سولفوکسیدهای آلکیل سسیتئین ) به ویژه آلیل آلیین، پروپنیل آلیین، فروکتوزان ها (پلی ساکاریدها)، ساپونیین ها، متیل آلیین و ترکیبات کونژوگه آنها با گاما – گلوتامیل.

هنگامی که سیرهای تازه برداشت شده خرد می شود، آلیین های موجود در آنها به آلیسین (دی آلیل – دی سولفید – مونو – s – اکسید) تبدیل می شود.

سیرهایی که خشک شده باشد و بعد مجدداً مرطوب شود دارای اسانس های اولیگو سولفیدها، آجوئن ها ( دی آلکیل – تری تیا آلکن – مونوکسیدها ) و وینیل دی تیین ها می باشند.

خواص سیر

خواص درمانی سیر:

سیر دارای خواص بسیار زیادی است. هر روز با مطالعات و بررسی هایی که توسط محققان انجام می شود، خواص مختلفی از این گیاه شفابخش بدست می آید . در این مطلب به برخی از این خواص اشاره می کنیم :

سیر ضد کرم، خشک کننده رطوبت های معده، عطش آور، تسکین دهنده سرفه، صاف کننده صدا، از بین برنده خونمردگی های چشم، افزایش دهنده نیروی جنسی و بهبود دهنده بسیاری از بیماری های پوستی، ضد نفخ، سیاتیک می باشد.

مصرف سیر باعث کاهش چربی خون می شود.

در بررسی های صورت گرفته مشخص شده که مصرف سیر و مکمل های غذایی حاوی سیر باعث شده که مقدار کلسترول بد LDL و تری گلیسیرید را کاهش و مقدار کلسترول خوب HDL را افزایش دهد.

سیر فشار خون را کاهش می دهد و برای مبتلایان به فشارخون بسیار مناسب می باشد.

[su_box title=”مطالب مرتبط:” box_color=”#8000b0″ title_color=”#ffffff”]همچنین بخوانید: نقش بومادران در کاهش فشار خون[/su_box]

مصرف سیر باعث پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی ناشی از افزایش سن می شود.

سیر یک ضد میکروب قوی می باشد:

بر اساس بررسی های صورت گرفته مشخص شده است که مصرف سیر به عنوان نوعی عامل ضد میکروب طبیعی با دامنه بسیار زیادی از اثرات ضد میکروبی، بر علیه بسیاری از باکتری ها، قارچ ها و حتی ویروس ها که شامل ارگانیسم های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها هستند، مفید می باشد.

ترکیبات آجوئن موجود در سیر اثر ضد قارچی دارد.

سیر اثر ضد ویرسی دارد.

سیر یک ضد سرطان قوی می باشد:

مصرف سیر باعث می شود تا تعداد سلول های برای مقابله با سرطان افزایش یابد و سیستم ایمنی بدن را در مقابله با سرطان کمک کند. بویژه در پیشگیری از سرطان معده بسیار سودمند است.

همچنین مصرف سیر ترشی کهنه، باعث بهبود دستگاه ایمنی بدن و اثر ضد توموری دارد، از این رو برای درمان سرطان مثانه مفید می باشد.

در آزمایش های صورت گرفته مشخص شده اثرات ایمونولوژیکی سیر شامل تولید اینترلوکین -2، آلفا – TNF و گاما – اینترفون و همچنین تحریک نفوذ ماکروفاژها، سلول های قاتل فعال کننده لنفوکین می باشد که باعث مهار سرطان زایی، مهار رشد سلول های سرطانی و همچنین بهبود سم زدایی ترکیبات شیمیایی سرطان زا گردد.

مقابله با پیری زودرس با مصرف سیر:

محققان به این نتیجه رسیدند که آنتی اکسیداتیو سیر که توسط افزایش مقادیر گلوتاتیون درون سیر مشخص می شود موجب کاهش عملکرد ضعیف بافت سلولی و کاهش پیری زودرس می شود.

سیر ضد انعقاد خون است:

در مطالعات صورت گرفته، مشخص گردیده که سیر مانع تجمع پلاکت ها می شود. از این جهت ممکن است منجر به خونریزی پس از عمل جراحی شود. زیرا آجوئن موجود در سیر، موجب ممانعت اثر گیرنده های فیبرینوژن بر روی پلاکت ها می گردد و ترکیبی ضد انعقاد خون می باشد. همچنین آسیلین ها و اولیگوسولفیدهای موجود در اسانس سیر ضد انعقاد بوده، به این صورت که اثر آن ناشی از مهار آزادسازی کلاژن و بتا – ترومبوگلوبین و آدنوزین دی فسفات پس از تحریک کلاژن می باشد. در ضمن در تحقیقات مشخص شده که این ترکیبات به دلیل جلوگیری از تشکیل ترومبوکسان پلاکتی و آنتی ترومبوتیک می باشد.

سیر از انسداد رگهای خونی جلوگیری می کند و همچنین از تجمع پلاکتها نیر جلوگیری می کند.

برای درمان التهابات دستگاه تنفسی، سیاه سرفه و برونشیت از سیر استفاده می شود.

سیر برای سیستم گوارشی مفید بوده به همین منظور برای درمان بیماری های معده، روده و بویژه ناراحتی های گوارشی همراه با نفخ و اسپاسم استفاده می شود.

سیر برای دردهای ناشی از قاعدگی مفید است و برای درمان دیابت نیز از آن استفاده می شود.

[su_box title=”مطالب مرتبط:” box_color=”#8000b0″ title_color=”#ffffff”]برای کاهش دردهای قاعدگی می توانید از گیاه پرسیاوشان استفاده کنید. برای دیدن این مطلب کلیک کنید.[/su_box]

سیر انرژی زا بوده و به عنوان دارویی جهت بهبود ناتوانی ها و ضعف ها تجویز می شود.

از سیر به صورت موضعی برای درمان میخچه، زگیل، گوش، درد پینه، دردهای عضلانی، دردهای عصبی، ورم مفاصل و سیاتیک استفاده می شود.

برای درمان طاسی، از بین بردن تخم شپش و شپش نیز از سیر استفاده می شود.

طبع گیاه سیر گرم و خشک می باشد و در طب سنتی ثوم نیز خوانده می شود.

جلوگیری و درمان سرماخوردگی با مصرف سیر:

محققان در بررسی هایی به این نتیجه رسیدند که مصرف سیر از سرماخودرگی جلوگیری می کند. همچنین موجب کوتاه شدن دوره سرماخوردگی و کاهش علائم ناشی از آن می شود. در این بررسی ها مشخص شد افرادی که با مصرف سیر، سرماخوردگی خود را مداوا نمودند نسبت به افرادی که با دارو مصرف کردند، کمتر به سرماخوردگی دچار شدند.

جلوگیری از زوال عقل با مصرف سیر:

سیر به دلیل داشتن خواصی از قبیل کاهش غلظت کلسترول، کاهش فشار خون، کاهش استرس، کاهش التهاب، اکسیداتیو و مقادیر بالای هوموسیستئین خون، قادر به محافظت انسان در برابر پیشرفت وافزایش عوامل مخاطره آمیز در بروز زوال عقل ناشی از پیری می باشد. برای این منظور استفاده از سیر ترشی کهنه بیشتر توصیه شده است.

خاصیت سیر

فراورده های سیر:

خیسانده سیر در روغن:

سیر له شده را در روغن به مقدار مساوی مخلوط کرده و بعد آن را صاف کنید.

عصاره جامد سیر:

عصاره پیاز های خرد شده سیر را در اتانول یا متانول ریخته . بعد حلال آلی تبخیر می گردد.

عصاره مایی:

برای بدست آوردن عصاره مایی، سیرهای تازه را در آب سرد به نسبت مساوی خیسانده شود.

سیر تخمیر شده:

سیر خرد شده را برای مدت طولانی در مخلوط آب – اتانول خیس کنید و بگذارید بماند. هنگامی که اجزای فرار خارج شد و سیر بوی خود را از دست داد. می توانید تنتور و فرآورده های حاصل از تقطیر گیاه را با بخار آب تهیه نمود.

موارد منع مصرف:

بدلیل خاصیت ضد انعقادی سیر، در قبل و بعد از جراحی نباید از این گیاه استفاده نمود. همچنین در زمان شیردهی مصرف سیر ممنوع می باشد.

عوارض جانبی و هشدارها:

عوارض مضری ناشی از مصرف صحیح سیر مشاهده نشده است، اما در صورت مصرف بیش از اندازه ممکن است باعث سردرد، دردهای عضلانی، کوفتگی و سرگیجه، عدم انعقاد خون و مشکلات گوارشی شود.

تداخل دارویی:

مصرف همزمان سیر با داروهای ضد انعقاد خون ممکن است موجب افزایش خونزیزی گردد. همچنین مصرف سیر با داروهای ضد پلاکت نیز موجب افزایش خطر خونریزی خواهد شد.

مصرف ایندومتاسین با سیر نیز احتمال خطر خونریزی را به دنبال خواهد داشت.

مصرف سیر با داروهای ضد لخته خون نیز احتمال افزایش خطر خونریزی را دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید