درمان ناراحتی های دستگاه تنفسی با آلوچه

5

معرفی کامل درخت آلوچه:

آلوچه، درختچه ای است پرشاخ و برگ به ارتفاع تا حدود ۳ متر با شاخه های جوان که پوشیده از کرک های مخملی می باشد. شاخه های آن جانبی متعدد و تقریبا افقی و منتهی به خارهای تیز هستند. پوست شاخه ها به رنگ قهوه ای سیاه می باشد.

گل های آن به رنگ سفید، دمگل دار، منفرد، ولی روی شاخه ها نزدیک به هم هستند. کاسه گل استکانی شکل با لوبیای بلند به طول دو برابر طول گلبرگ ها است. میوه آن به رنگ آبی تیره، برفکی، گرد و به قطر حدود ۱۰ میلی متر است.

میوه مشخص و به طور خاصی ترش بوده فقط پس از چند بار انجماد قابل خوردن است.

محل رویش درخت آلوچه:

این درخت در اروپا و مناطقی از آسیا و برخی مناطق ایران رویش دارد.

ترکیبات درخت آلوچه:

ترکیبات این درخت شامل گلوکوزیدهای سیانوژنیک که خود شامل آمیگدالین (که فقط در هسته وجود دارد) اسیدهای میوه، مونوساکاریدها، اولیگوساکاریدها و تانن ها است.

ترکیبات گل این درخت شامل گلوکوزیدهای سیانوژنیک شامل آمیگدالین (که به مقدار ناچیز و احتمالا فقط در شکوفه های تازه وجود دارد) فلاونوییدهایی مانند کوئرستین، روتین و هایپر وزید است.

آلوچه مفید برای تنفس

خواص درمانی درخت آلوچه:

میوه این گیاه جهت مصارف موضعی به صورت نوعی دهان شویه برای التهاب دهان و مخاط گلو به کار برده می شود.

در طب سنتی از آب میوه این گیاه به عنوان دهان شویه برای درمان التهاب دهان، گلو و السنه استفاده می گردد. شربت تهیه شده آن نیز به عنوان نوعی مسهل و همچنین مربای آن جهت درمان ضعف معده به کار برده می شود.

از فرآورده های تهیه شده از گل های این گیاه برای درمان سرماخوردگی معمولی، مشکلات و ناراحتی های دستگاه تنفسی و نیز به عنوان مسهل، جهت پیشگیری و درمان اسپاسم های معده ای، مدح، بیماری های روده و نارسایی معده استفاده می گردد.

مصرف دیگر این گیاه برای درمان نارسایی قلبی و «سردردهای عصبی» می باشد.

عوارض جانبی و هشدارها:

تاکنون هیچ گونه عارضه جانبی مضر و خطرناک ناشی از مصرف بجای مقادیر درمانی گل و میوه گیاه مزبور شناسایی نشده است.

روش مصرف:

میوه این گیاه به صورت ماده اولیه جهت انواع دم کرده و سایر فرآورده های جالينوسی مورد استفاده در محلولهای شستشوی دهان در دسترس می باشد. مقدار مصرف: ۲ تا ۴ گرم از میوه جهت مصارف موضعی استفاده گردد.

روش مصرف گل گیاه:

جهت تهیه چای مقداری آب جوش بر روی ۱ تا ۲ قاشق چایخوری سرخالی گل گیاه ریخته شده، به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه، گهگاه هم زده شود. سپس صاف می گردد.

مقدار مصرف: ۱ تا ۲ فنجان چای در طول روز و یا ۲ فنجان از آن هنگام غروب میل شود (یک قاشق چایخوری تقریبا ۲ برابر با یک گرم از گل گیاه

است).

اینستاگرام:
از طریق لینک زیر ما را در اینستاگرام دنبال کنید:

مرجع گیاهان دارویی در اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید