خواص درخت کادی (پاندانوس)

0
251

معرفی درخت کادی:

درخت کادی، درختی است دارای پوست های قهوه ای رنگ و شاخه های آن کرک دار می باشد. خارهای کوتاه به صورت زوج زوج در روی شاخه ها وجود دارد. برگچه های آن متراکم بوده و به رنگ سبز روشن می باشد و کمتر از یک سانتی متر طول دارد.

برگ های آن به صورت مرکب و شانه ای می باشد. گل های این گیاه درون سنبله هایی متراکم و نزدیک به هم در مرکز برگ ها قرار دارد. کاسه های گل که حدود یک تا دو میلیمتر می باشد پوشیده از کرک های خاکستری رنگ است .

رنگ میوه های آن قهوه ای تیره و رگه دار می باشد که هر کدام دارای 6 تا 8 دانه است. از تقطیر چوب درخت گیاه کادی عصاره ای استخراج می شود که نام آن کاتچوی سیاه است و فراورده های درمانی  از آن تهیه می شود.

این درخت بومی بوده و در هند وجود دارد.

برای تهیه کاتچوی سیاه مغز چوب این درخت را خرد کرده و به مدت حدود 12 ساعت در آب جوشانده و تفاله های آن را جدا می کنند. آن را تا زمان تهیه شدن عصاره ای مانند شربت ، تبخیر می کنند و بعد از اینکه عصاره بدست آمد آن را هم زده و به هنگام سرد شدن در درون قالب هایی می ریزند. بعد از خشک شدن به صورت قطعات نامنظم می شود. اثرات این عصاره قابض و گندزدایی می باشد.

خواص درمانی درخت کادی:

در طب هندی از فرآورده های آن برای درمان عفونت های گلو و دندان و همچنین زخم های دهان استفاده می کنند.

در طب چینی جهت بیماری های جلدی ترشح دار، التیام زخم های دیرجوش، زخم های دهانی و ضایعات ناشی از ضربه ها استفاده می کنند.

هشدارها:

تاکنون هیچ گونه عارضه جانبی مضر و خطرناک از مصرف این عصاره گزارش نشده است اما در صورت مصرف بیش از حد احتمال دارد مشکلات یبوست و سوء هاظمه ایجاد شود.

این گیاه برای مصارف داخلی و خارجی استفاده می شود . برای مصارف خارجی تنتور این گیاه را بر روی محل غشاهای مخاطی مالیده می شود . همچنین به عنوان دهان شویه می توان از آن استفاده نمود.

[su_box title=”مطالب مرتبط:” box_color=”#8000b0″ title_color=”#ffffff”]خواص درمانی لبدیسی منگوله ای[/su_box]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید