خواص فوق العاده زیتون

105

معرفی کامل گیاه زیتون:

زیتون، درخت یا درختچه ای است که ارتفاع آن تا ۱۰ متر می رسد. این درختچه دارای پوست تنه روشن و شاخه های نی مانند، چهار گوش تا مدوراست که در ابتدا

خارمانند می باشد. سطح آن کرک دار، خاردار یا بدون خار می باشد. برگ های آن متقابل، کامل، محکم، چرمی، بیضوی باریک تا سرنیزه ای می باشد.

 گل های آن درون دستجات محوری کوچک قرار دارند. کاسه گل چهار دندانه ای، جام گل سفید رنگ و دارای لوله کوتاه و چهار لوب می باشد. تخمدان فوقانی و دو حجره ای است که هر کدام دارای دو تخمک واژگون و آویزان هستند. میوه شفت آلو مانند یا گرد، گوشتی و صاف است که ابتدا به رنگ سبز و بعداً قرمز و در هنگام رسیدن آبی سیاه می شود. هسته آن بسیار سخت، حاوی دانه های مستطیلی، فشرده و اندوسپرم دار است.

از برگ های خشک شده، روغن حاصل از شفتهای رسیده، شاخه های تازه واجد برگ و خوشه های گل برای مصارف دارویی استفاده می شود.

برگ ها از درختان کاشته شده جمع آوری شده و در سایه خشک می شوند. روغن زیتون، روغن حاصل از شفتهای زیتون است که با استفاده از روش فشردن در سرما استحصال می شود.

روغن زیتون: روغن حاصل از شفتهای زیتون است که با استفاده از روش فشردن در سرما استحصال می شود.

محل رویش گیاه زیتون:

زیتون در تمام کشورهای جنوب اروپا، مناطق مدیترانه ای تا ایران و ماوراء قفقاز. و در بسیاری از مناطق دنیا از جمله نواحی مدیترانه ای کاشته می شود.

ترکیبات گیاه زیتون:

ترکیبات روغن زیتون:

ترکیبات روغن زیتون عبارت است از اسیدهای چرب اصلی شامل اولئیک اسید (۵۶ تا ۸۳ درصد)، پالمیتیک اسید (۸ تا ۲۰ درصد)، لینولئیک اسید (۴ تا ۲۰ درصد). استروئیدها شامل بتا-سیتوسترول، دلتا – استیگما استرول، دلتا – آوناسترول، کامپسترول و استیگما استرول و توکوفرول ها.

ترکیبات برگ زیتون:

ترکیبات برگ زیتون عبارت است از مونوترپن های ایریدوییدی شامل اولئوروپین (۶ تا ۹ درصد)، به همراه اولئوروپین ساکاروز، لیگستروزید، اولئوروزید، اولئوزید – و – دی متیل اتر. تری ترپن ها شامل اولئانولیک اسید و ماسلینیک اسید. فلاونوییدهایی مانند لوته اولین- گلیکوزید، آپیژنين-گلوکوزید شالکون هایی از قبیل آلیوین، الیوین – دی گلیکوزید.

خاصیت های خیلی زیاد زیتون

اثرات روغن زیتون:

با توجه به اینکه روغن زیتون دارای اسیدهای چرب غیراشباعی است که تأثیر مثبتی بر روی لیپیدهای موجود در سرم دارند، بنابراین واجد اثر ضد تصلب شرایین می باشد. همچنین مصرف آن موجب کاهش مقدار گلوکز سرم، انقباض کیسه صفرا و افزایش مقدار کوله سیستوکینین پلاسمایی می گردد.

اثرات برگ زیتون:

عصاره برگ زیتون به عنوان افزاینده عملکرد دستگاه ایمن ساز، ضد میکروب، آنتی اکسیدان، کاهنده قند خون، ضد بیماریهای قلب مورد استفاده قرار می گیرد. فرآورده های تهیه شده از برگهای زیتون موجب کنترل هیپوگلیسمی در مدلهای تجربی مبتلا به دیابت گردیده است. برخی درمان گران از برگ زیتون جهت درمان هپاتیت استفاده می کنند.

بر اساس آزمایشهای حیوانی نیز نشان داده شده است که ترین ها و فنولهای موجود در برگ گیاه مزبور واجد اثرات پایین آورنده فشار خون، ضد آریتمی و ضد اسپاسم روی ماهیچه های صاف روده می باشند.

اثرات آنتی اکسیدان:

برگ زیتون حاوی فلاونوییدهای واجد اثر آنتی اکسیدان هستند و با توجه به نقش کلیدی ترکیبات آنتی اکسیدان در درمان بیماری دیابت شاید بتوان همین پدیده را جهت توجیه تجویز فرآورده های خوراکی تهیه شده از برگ زیتون به منظور درمان صدمات کلیوی یا کبدی ناشی از دیابت توسط استرپتوزوسین عنوان نمود.

اثرات آنتی کمپلمان:

با توجه به اینکه در طب سنتی کشورهای مدیترانه به اثر ضد التهاب جوشانده بزرگ زیتون اشاره شده است چند آزمون همولیز برون تن به منظور بررسی صحت ادعای مزبور صورت پذیرفت و در نتیجه مشخص گردید که عصاره متانولی برگ های زیتون بدون آنکه موجب فعالسازی مسیرهای جایگزین کردند، مسیرهای کلاسیک کمپلمان را به صورت قوی مهار می کند. ظاهرا اثر مذکور به فلاونوییدهای موجود در عصاره برگ گیاه بستگی دارد.

اثرات کاهنده قند خون:

مصرف خوراکی دم کرده یا جوشانده برگ زیتون موجب کاهش قند خون افراد معمولی و دیابتی می شود. در بررسی دیگری که بر روی مدلهای تجربی دیابتی شده توسط استرپتوزوسین صورت گرفت مشاهده شد که برگ زیتون سبب کاهش سطح گلوکز خون گردیده و با آنکه موجب جلوگیری از بروز گلوکوزوری و کتونوری می شود و همچنین در عین حال سطح سرمی آنزیم های کبدی را نیز کاهش داده، اختلالات هیستوپاتولوژیک کلیه ها و کبد را به حداقل می رساند.

اثرات شل کننده عضلات صاف:

 بر اساس بررسی های تجربی مشخص شده است که عصاره خشک برگ زیتون بر روی بافت ایلئوم، اثر شل کننده دارد. لیکن در حضور آنتاگونیستهای کلسیم از قبیل وراپامیل و نیفید پین بر عضلات مزبور مؤثر نمی باشد. به هر حال به احتمال زیاد عصاره برگ زیتون با افزایش غلظت درون سلولی آدنوزین مونوفسفات حلقوی موجب تغییر روند انتقال کلسیم می گردد.

پرفشاری خون:

عصاره برگ زیتون موجب کاهش فشار خون بیماران مبتلا به فشار خون شریانی اولیه می گردد.

تری گلیسیریدها:

روغن زیتون در مقایسه با چربی شیر (خامه) و روغن آفتابگردان منجر به افزایش بعد از غذا (postprandial) غلظت پلاسمایی تری گلیسیرید و ذرات و بقایای تری اسیل گلیسرول می گردد.

درخت زیتون

خواص درمانی برگ زیتون:

در طب سنتی برگ های زیتون برای درمان هیپرتونی، تصلب شرایین، روماتیسم و نقرس، دیابت شیرین و تب به کار برده می شوند.

خواص درمانی روغن زیتون:

در طب سنتی و جهت مصارف خوراکی از روغن زیتون برای درمان التهاب مجاری صفراوی، التهاب کیسه صفرا، نفخ، یبوست، یرقان، سندرم Roemhel، زخم های ناحیه گوارشی و سنگ کلیه استفاده می گردد.

به صورت موضعی نیز روغن زیتون برای درمان پسوریازیس، اگزما، آفتاب سوختگی، سوختگی های خفیف و روماتیسم به کار برده می شود. همچنین می توان از آن به دلیل چرب بودن، برای درمان یبوست و خشکی پوست استفاده نمود.

طبع زیتون گرم و خشک است. طبع روغن زیتون گرم و  تا حدودی تر است. در طب سنتی ایران آمده که روغن زیتون مو را تقویت نموده و سفید شدن آن را کند می کند. برگ زیتون در درمان باد سرخ، تبخال، زخم های چرکین و کهیر سودمند است، ضد عرق بوده و در درمان داحس (عفونت بافت نرم کنار ناخن) مؤثر است.

موارد منع مصرف:

استفاده از این گیاه به صورت خوراکی توسط افراد مبتلا به سنگ کیسه صفرا به دلیل آن که موجب بروز قولنج می گردد، ممنوع می باشد.

عوارض جانبی و هشدارها:

بروز تب یونجه به شکل رینیت و آسم برونشی پس از مصرف برگ گیاه گزارش شده است.

هیچگونه تداخل دارویی در انسان گزارش نشده است.

روش مصرف برگ زیتون:

دم کرده برگ زیتون با افزودن ۱۵۰ میلی لیتر آب داغ بر روی ۷ تا ۸ گرم برگ خشک شده گیاه تهیه می شود. برای تهیه چای این گیاه می بایست بر روی ۲ قاشق چایخوری برگ زیتون، آب داغ افزود و آن را به مدت ۳۰ دقیقه خیساند. و۳ تا ۴ فنجان چای در طول روز میل کرد.

روش مصرف روغن زیتون:

برای درمان یبوست: مقدار ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلی لیتر روغن زیتون دارای دمایی معادل دمای بدن، تنقیه گردد.

برای زخم های گوارشی: مقدار ۱۵ تا ۳۰ میلی گرم روغن زیتون، ۳ بار در روز به همراه غذا میل شود.

اینستاگرام:
از طریق لینک زیر ما را در اینستاگرام دنبال کنید:

مرجع گیاهان دارویی در اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید