خواص زیاد گیاه کرچک – معرفی کامل

18

معرفی کامل گیاه کرچک:

کرچک، در اروپا به صورت گیاهی یک ساله و در جنوب اروپا به صورت درختچه دو یا ۳ ساله و در مناطق حاره به صورت درختی چند ساله می باشد. ریشه اصلی و ریشه های جانبی آن در نزدیکی سطح زمین قرار دارند. ساقه افراشته و توخالی است. با مسن شدن ساقه، رنگ آن سبز یا مایل به قهوه ای می شود. برگ ها دمبرگ دار، به رنگ سبز یا قرمز، اغلب آبی سوخته، با آرایش مارپیچی، با پهنک پنجه ای به طول و عرض ۱۰ تا ۶۰ سانتی متر با لوبیای سرنیزه ای یا تخم مرغی کشیده می باشند. گل آذین ها انتهایی و تقریبا پانیکولی به طول ۱۵ تا ۵۰ سانتی متر هستند. گل های ماده دمگل دار هستند و در بخش بالایی و گل های نر در بخش پایینی گل آذین قرار دارند. هر گل ماده با گلپوش ۵ قسمتی، تخمدان 3 حجره ای و خامه ای منقسم به ۳ کلاله قرمز و شکافته مضاعف است. میوه کپسولی شکل با خارهای نرم، یا صاف و شیاردار بوده که هنگام رسیدن باز شده و دانه های بزرگ، با لکه های روشن آن بیرون می ریزند.

از روغن حاصل از دانه، چربی به دست آمده از روغن، دانه های رسیده و خشک شده این گیاه برای مصارف دارویی استفاده می شود.

فرآورده ها: روغن کرچک شامل روغن چرب دانه های این گونه است. دانه ها به صورت مکانیکی و قبل از آنکه کپسول ها شکوفا شوند و دانه ها بیرون بریزند، جمع آوری می شوند.

محل رویش گیاه کرچک:

امروزه کرچک به صورت وسیعی در مناطق حاره و نیمه حاره و نیز مناطق معتدلی که ذرت رشد می کنند، کاشته می شود.

اشتباهات: ممکن است با دیگر دانه های سمی به گیاهان متعلق به از خانواده Euphorbiaceae اشتباه شود.

نام های دیگر: Castor Bean, Mexico Seed , Castor Oil Bush , Palma Christi 

ترکیبات گیاه کرچک:

ترکیبات دانه شامل روغن [۴۲ تا ۵۵ درصد (که ذیلا به ترکیبات سازنده آن اشاره شده است)، ترکیبات پروتئینی (۲۰ تا ۲۵ درصد)]، لکتین ها، الکالوییدهای پیریدینی مانند: ریسینین، تری گلیسیریدهایی که بیشتر از ریسینولئیک اسید تشکیل شده اند. و توکوفرول ها (مانند ویتامین E).

اثرات:

ریسینولیک اسید موجود در دانه این گیاه ملین، کاهنده میزان جذب آب از روده و محرک ترشح آن بوده، بر اساس آزمایش های حیوانی نیز نشان داده است که موجب تحریک سنتز PgE2 در روده کوچک می شود. دلیل تأثیر دانه کرچک، احتمالا اثر ضد میکروب دانه های آن می باشد (ریسین بسیار سمی است).

درمان بیماری گوارش با کرچک

خواص درمانی گیاه کرچک:

این گیاه در طب سنتی به نام «خروع» خوانده شده، طبع آن گرم و خشک در درجه دوم می باشد. و استعمال موضعی ساییده دانه گیاه در درمان كلف (lentigo) و زگیل سودمند است. همچنین ضماد کردن ساییده دانه گیاه با سرکه موجب کاهش ورم پستان می شود.

دانه های گیاه شديدأ مسهل بوده و استعمال موضعی روغن کرچک در درمان جرب و زخم های عفونی ترشح دار پوست سر و نیز التهابات مقعد مفید می باشد.

همچنین در طب سنتی این گیاه به صورت خوراکی جهت درمان یبوست حاد و التهاب روده، همچنین دفع کرم و نیز به عنوان ما کنترل مواليد استفاده گردیده، روغن آن به صورت موضعی برای درمان بیماری های التهابی پوست، جوش، کفگیرک، آبسه، التهاب گوش .. سردرد (به صورت ضماد) به کار برده می شود.

در طب چینی، این گیاه برای درمان گلودرد، فلج اعصاب صورت، خشکی مدفوع، جوش، انواع زخم و التهاب چرکی پوست است می گردد.

در طب هندی از این گیاه برای درمان مشکلات گوارشی و همچنین درد مفاصل استفاده می شود.

موارد منع مصرف:

در صورت ابتلا به بیماری هایی مانند انسداد روده، بیماریهای التهابی حاد روده، آپاندیسیت دردهای شکمی با منشأ ناشناخته و همچنین در دوران بارداری و هنگام شیردهی نمی بایست از این گیاه استفاده گردد. تجویز آن برای کودکان زیر ۱۲ سال ممنوع می باشد.

عوارض جانبی و هشدارها:

تاکنون هیچ گونه عارضه جانبی مضر و خطرناک ناشی از مصرف بجای مقادیر درمانی گیاه مزبور گزارش نشده است، گواینکه استفاده از آن در برخی موارد نادر موجب بروز جوش های حساسیتی پوست گردیده است.

استفاده در دوران بارداری:

مصرف این گیاه در دوران بارداری ممنوع است.

مصرف بیش از حد:

مصرف بیش از حد گیاه ممکن است منجر به تحریک معده همراه با تهوع و استفراغ و همچنین قولنج و اسهال شدید گردد.

مصرف دراز مدت آن نیز موجب از دست رفتن الکترولیت ها، به ویژه یون پتاسیم شده، از این رو ممکن است باعث هایپر آلدوسترونیسم، مهار حرکت دودی روده و افزایش اثر گلیکوزیدهای قلبی می گردد.

دانه های این گیاه به دلیل داشتن لکتین، سمیت زیاد دارند. لکتین همچنین موجب اختلال در عملکرد ریبوزوم شده و در نتیجه مانع سنتز پروتئین می گردد. گفته میشود مصرف ۱۲ عدد دانه این گیاه موجب مرگ یک فرد بزرگسال می گردد.

علائم مسمومیت ناشی از مصرف بیش از حد این گیاه شامل التهاب شدید دستگاه گوارش همراه با استفراغ خونی و اسهال خونی و همچنین التهاب کلیه، کاهش مایعات بدن و سمانها و نهایتاً کولا پس عروقی می باشد. معمولا نیز به دلیل شوک هیپوولومیک مرگ رخ می دهد.

اینستاگرام:
از طریق لینک زیر ما را در اینستاگرام دنبال کنید:

مرجع گیاهان دارویی در اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید