درباره ما

303

گیاهان چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیر مستقیم نقش مهمی در تامین غذای انسان ها دارند. مهمترین استفاده گیاهان ، جهت درمان بیماری ها در طب سنتی می باشد. هر چند منشاٌ اصلی ساخت داروهای شیمیایی جدید نیز همین گیاهان می باشد.

داروهای گیاهی از گیاهان موجود در طبیعت به دست می آیند که برای پیشگیری و یا درمان بیماریها بکار می رود. برخی از این گیاهان در این دنیای مدرن هنوز به عنوان نوشیدنی استفاده می شود مانند چای و دمنوش های گیاهی . برخی دیگر به عنوان طعم دهنده غذا استفاده می شود مانند سیر ، زردچوبه و فلفل که در صورت نبودن آنها غذاهای ما طعمی نخواهد داشت.

به جهت اینکه از خواص مختلف گیاهان بدانیم و بتوانیم جایگزینی برای داروهای شیمیایی ایجاد کنیم ،در سایت سفیر سلامت ما بر آن شدیم تا با معرفی گیاهان دارویی ، تشریح اثرات دارویی ، نحوه استفاده و عوارض آنها، افراد را با گیاهان آشنا کنیم تا بتوانیم گامی در خصوص افزایش سلامت جامعه برداریم . ذکر این نکته ضروری است که هدف سایت سفیر سلامت فقط معرفی گیاهان دارویی می باشد نه توصیه ای برای درمان ، بهتر است برای استفاده از گیاهان دارویی بعنوان درمان ، از متخصصین طب سنتی بهره ببرید . لذا این سایت هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

2 دیدگاه‌ها

  1. درود ،من تازگی ها به گلهای دارویی علاقه مند شدم ،به خاطر کار همسرم مجبوریم یه دوسالی در استان گیلان منطقه زیبا کنار اقامت داشته باشیم ،از اونجایی که می دونم استان گیلان یکی از استانهای مهم در گیاهان دارویی هست ،می خواستم گیاهان این منطقه رو بشناسم ،و در ضمن من از گیاهی خودرو عکس گرفتم می خواستم اسم این رو بهم بگید اما نمی دونم چگونه این عکس رو به دستتون برسونم ،با سپاس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید